Що показала Apple на презентації Let Loose?

7 травня 2024 року Apple знову продемонструвала своє новаторське бачення та майстерність у створенні техніки. На спеціальному заході "Let Loose" ("Дай свободу") каліфорнійський технологічний гігант Apple представив нове покоління планшетних комп'ютерів iPad. Головними моментами презентації стали абсолютно нові моделі iPad Pro з 11-дюймовими та 13-дюймовими дисплеями на базі нових процесорів Apple M4. Також були анонсовані оновлені версії більш доступних iPad Air з аналогічними розмірами екрану – 11" і 13".

Високопродуктивні планшети iPad Pro: версії 11" і 13"

Нові iPad Pro вражають своїми топовими характеристиками та мають впізнаваний дизайн. Обидва планшети оснащені новітнім процесором Apple M4, що забезпечує високу продуктивність. iPad Pro 2024 має 9-ядерний процесор (3 високопродуктивних і 6 енергоефективних ядер) для версій 256/512 ГБ і 10-ядерний (4 високопродуктивних і 6 енергоефективних) для версій 1/2 ТБ.
Головною родзинкою нових iPad Pro стало використання революційних дисплеїв з довгою назвою – Ultra Retina Tandem OLED. Вони підтримують частоту оновлення 120 Гц, HDR10, Dolby Vision. Пікова яскравість складає 1600 ніт. Антиблікове покриття та опціональне нанотекстуроване скло для моделей 1 ТБ і 2 ТБ забезпечують чудову якість зображення при будь-якому освітленні.
Обидва iPad Pro оснащені 12 МП основною камерою з розширеними можливостями запису відео (4K, 1080p з надвисокою частотою кадрів, запис у ProRes, кінематографічний режим) і датчиком LiDAR для роботи з доповненою реальністю. Також є 12 МП надширококутна фронтальна камера.

Детальніше про процесор Apple M4 – серце нових iPad Pro

Apple M4 виготовлений за 3-нанометровим техпроцесом і має до 10 ядер. Графічна підсистема також отримала оновлення – новий 10-ядерний GPU став у 4 рази швидше графічного прискорювача в M2.

Окрім вражаючої продуктивності, Apple M4 відрізняється енергоефективністю. Використання 3-нм техпроцесу та оптимізація архітектури дозволили знизити енергоспоживання на 20% порівняно з M2 при тій самій навантаженні. Революційний нейронний процесор Apple Neural Engine також зазнав серйозного оновлення. Завдяки модернізації апаратного та програмного забезпечення, M4 демонструє зростання продуктивності до 50% порівняно з M2.

Оновлені iPad Air 11" та iPad Air 13"

Нові iPad Air стали яскравим доповненням до лінійки планшетів Apple. Вони оснащені не менш потужним процесором Apple M2 з 8-ядерним CPU та 10-ядерним GPU. Обидві моделі отримали преміальний алюмінієвий корпус та підтримку стилусів Apple Pencil Pro і Apple Pencil 2.

iPad Air 11"

  • Дисплей: 11-дюймовий Liquid Retina IPS LCD дисплей з роздільною здатністю 1640x2360 пікселів та яскравістю 500 ніт.
  • Розміри: 247,6 x 178,5 x 6,1 мм.

iPad Air 13"

  • Дисплей: 13-дюймовий Liquid Retina IPS LCD дисплей з роздільною здатністю 2048x2732 пікселів, яскравістю 600 ніт та співвідношенням сторін 4:3.
  • Розміри: 280,6 x 214,9 x 6,1 мм.

Нові iPad Air чудово підходять для творчих завдань, роботи та розваг, забезпечуючи високу продуктивність та зручність у користуванні.

Новий Magic Keyboard і Apple Pencil Pro

Apple також представила нове покоління Magic Keyboard. Клавіатура отримала оновлений дизайн з регульованим кутом нахилу, при цьому ставши тонкішою. Вона також оснащена новим трекпадом, який, за словами Apple, надзвичайно схожий з трекпадами у MacBook.

Іншою новинкою став покращений стилус Apple Pencil Pro із сенсорною панеллю, більш точним розпізнаванням нахилу і натиску, а також вдосконаленою інтеграцією з додатками для малювання і заміток на iPad. У Apple Pencil Pro також з’явилися багато нових датчиків, зокрема датчики стиснення та гіроскоп.

Новий Magic Keyboard і Apple Pencil Pro відкривають нові можливості для користувачів iPad, забезпечуючи комфортну роботу, точність і зручність у творчих і робочих завданнях.

Загалом, новинки Apple формують потужний арсенал для мобільної роботи та розваг. Час покаже, як ринок відреагує на ці анонси. Однак можна сказати напевно – компанія Apple продовжує задавати тренди у сегменті планшетів, постійно вдосконалюючи апаратне та програмне забезпечення.